KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912053

nr 1491 2053

Bengt Fransson

(f. 1935), Sverige

Oljemålning, Stockholmsmotiv, Centralbron mot staden. Signerad. Olja på duk 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm

Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.800 kr

måndag 26 september 2022
kl 19:57:54

  • Tema
  • 26 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Bengt Fransson

Läs mer om Bengt Fransson